تعلم برمجة

كنز الكورسات المجانيه المقدمه من ميكروسوفت بشهادات معتمده من خلال linkedin

images-27-611x330

لو انت محتاج دورات مجانية بشهادات معتمده من Microsoft في أهم التخصصات حاليا في السوق، الفرصة جاتلك علي طبق من ذهب. محلل بيانات محلل مالي مصمم جرافيك مطور برامج مندوب مبيعات التسويق الرقمي خدمة العملاء إدارة المشروعات تكنولوجيا المعلومات أطلقت Microsoft مبادرة لمساعدة 25 مليون شخص حول العالم على اكتساب المهارات الرقمية اللازمة في اقتصاد COVID-19 حيث تم استخدام منصة LinkedIn التعليمية. تم تحديد هذه الوظائف العشر على أنها تحتوي على أكبر عدد من الوظائف الشاغرة ، ونمت بشكل مطرد على مدى السنوات الأربع الماضية وتتطلب هذه الوظائف مهارات يمكن تعلمها عبر الإنترنت. سوف تجدون فيما يلي كل وظيفة مع...

Continue Reading →

أشهر الكورسات المجانية بوقت قليل وفائدة عظيمة جدا

 حبيت أشارككم ببعض الكورسات الأونلاين اللي ممكن تتعلموها في وقت قصير وسهل جدا تلاقوا بيها شغل في مصر أو بره مصر  كورسات للبرمجة كورسات للتصميم والفوتوشوب كورسات للتسويق الإلكتروني كورسات التواصل – Communication Courses  كورسات ريادة الأعمال والعمل الخاص الكورسات كلها مجانية الكورسات كلها من أكبر الجامعات ومن أكبر الشركات في العالم زي جوجل وميكروسوفت وغيرهم الكورسات معظمها مدتها صغيرة الكورسات دي لحاجات معظمها أساسية لسوق العمل دلوقتي، سوق العمل اختلف بشكل كبير أوي في مصر واختلف تماما بره مصر وخلال عشر سنين من دلوقتي معظم الوظايف التقليدية هتنتهي وهيحل محلها وظايف جديدة، بصوا مثلا على أكثر الوظايف المطلوبة في السوق...

Continue Reading →

وفر 6000 دولار وسجل مجانا ب 40 كورس في Udemy

Unix Command Course for Beginners 2020 https://www.udemy.com/course/start-practical-unix-or-linux-command-line-for-everyone/?couponCode=D76275140BC92D0F7CAF Python required for Data Science and Machine Learning 2020 https://www.udemy.com/course/python-for-data-science-and-machine-learning/?couponCode=UPSKILLYOURSELFFAST Learn Basic HTML5 https://www.udemy.com/course/learn-basic-html5/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Advanced JavaScript https://www.udemy.com/course/the-learn-javascript-course/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Gmail https://www.udemy.com/course/gmail-productivity/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Advanced CSS3 https://www.udemy.com/course/the-complete-css-course/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Microsoft Word https://www.udemy.com/course/learn-microsoft-word/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Google Docs https://www.udemy.com/course/learn-google-docs/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Microsoft Excel https://www.udemy.com/course/learn-microsoft-excel-/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Microsoft OneDrive https://www.udemy.com/course/learn-microsoft-one-drive/?couponCode=TRY10FREE14 Learn Microsoft PowerPoint https://www.udemy.com/course/learn-microsoft-powerpoint/?couponCode=TRY10FREE14 Adobe XD CC 2020 Master Course https://www.udemy.com/course/adobe-xd-cc-2020-master-course/?couponCode=TRY10FREE14 Bookkeeping, Accounting & Financial Statements: Zero to Pro https://www.udemy.com/course/accounting-for-entrepreneurs/?couponCode=155F2B4F532634003E5C Learn Deferred Taxes through Case Studies https://www.udemy.com/course/learn-deferred-taxes-through-case-studies/?couponCode=MAYFRC2 Unofficial Udemy Student Guide: Courses Free or Dirt Cheap https://www.udemy.com/course/unofficial-udemy-student-guide/?couponCode=719E311563515A095165 TIBCO TB0-124 MDM 8 Certified Practice Exam https://www.udemy.com/course/tibco-tb0-124-mdm-8-certified-practice-exam/?couponCode=TB0-124 PEGACSA-V6-2 Certified System Architect Practice Exam https://www.udemy.com/course/pegacsa-v6-2-certified-system-architect-practice-exam-f/?couponCode=PEGACSA...

Continue Reading →

كيف تكون مبرمجا محترفا

لو انت فعلاً عايز تكمّل دراستك في مجال الكمبيوتر اعمل اللي هقولّك عليه دلوقتي أول حاجة سجل حالا في الكورس دهIntroduction to Computer Science from Harvard University https://www.edx.org/course/introduction-computer-science-harvardx-cs50x طيب وبعد ماتخلصه قبل شهر واحد الجايهتبدأ في الكورسين دول بتوع الخوارزمات واحد ورا التاني من جامعة Princeton University https://www.coursera.org/course/algs4partIhttps://www.coursera.org/course/algs4partII وبعديها على طول كورسين تصميم الخوارزمات من جامعة Stanford University https://www.coursera.org/course/algohttps://www.coursera.org/course/algo2 وبعديهم كورس الذكاء الإصطناعي من جامعة UC Berkeleyedx.org/course/artificial-intelligence-uc-berkeleyx-cs188-1xوبعديه كورس Machine learning من جامعة Stanford Onlinehttps://www.coursera.org/learn/machine-learningبالتوازي مع الكورسات بداية من الخوارزمات هتاخد الكورسات ديمقدمة كورسات في الcomputations من جامعة الMassachusetts Institute of Technology (MIT) https://www.edx.org/course/introduction-computer-science-mitx-6-00-1x-7 https://www.edx.org/course/computation-structures-3-computer-mitx-6-004-3x https://www.edx.org/course/computation-structures-part-2-computer-mitx-6-004-2x بعد كدة كورس رياضيات للكومبيوتر...

Continue Reading →

افضل قناة تعليمية لكورسات البرمجة

فيه شركة اسمها eduonix الشركة دي اتأسست سنة 2013 الشركة دي بتعمل كورسات مجانية وفي نفس الوقت بتعمل كورسات بفلوس 👎 القناة بتاعتها بتوفر كورساتها بشكل مجاني بس مش كل الكورسات كمان الشركة عاملة حوالي 173 كورس مختلف الكورسات في ... Software Development Web Development Mobile Development Wordpress Development Marketing Graphic Design Office Productivity System Programming Certification Courses ده لينك الموقع : www.eduonix.com ده لينك القناة : www.youtube.com/channel/UCAQjmY2DJqwU3Eqz0oN83aw وده لينك الكورسات على موقع udemy www.udemy.com/user/eduonix  

Continue Reading →

أفضل 5 كتب باللغة العربية لتعلم البرمجة بلغة الجافا Java

1 - كتاب تعلم لغة جافا للمبتدئين كتاب يتناول أساسيات لغة جافا للمبتدئين. التحميل 2 - كتاب تعلم كل شيئ عن الجافا مرجع أكثر من رائع وجميل جدا ومميز وفيه تسلسل للأفكار من مرحلة المبتدئين وحتى مرحلة متقدمة من لغة البرمجة الشهيرة جافا . التحميل 3 - كتاب الدوال في لغة الجافا ( Java Methods ) محاضرة عن الدوال في لغة الجافا تشتمل على الاتي: ماهي الدوال ? وما هي فوائدها ? ( Methods What’s Methods & Why) انواع الدوال في لغة الجافا ( Built-in - Programmer –defined ) تصنيف الدوال المعرفة من قبل المبرمج . الاعلان عن الدوال (الشكل...

Continue Reading →